آدرس: تهران، اتوبان آزادگان، خیابان عرفان

(شرکت بازرگانی - تولیدی ایران پارس)

09123100775

انتخاب بهترین عایق حرارتی برای ساختمان

2018,09,01

بهترین عایق حرارتی برای ساختمان

بهترین عایق حرارتی که معمولا در ساختمان ها و بازسازی آن ها استفاده می شود ، عایق های حرارتی ( پشم سنگ و پشم شیشه و .. ) و عایق صوتی ( پشم شیشه و پلی استایلن و…) و عایق های رطوبتی ( ایزوگام و قیر و.. ) می باشد . یکی از مزیت های بهترین عایق حرارتی جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان می باشد . به گونه ای که استفاده از آن در ساختمان در فصل تابستان باعث خنک نگه داشتن ساختمان می گردد و در فصل سرد سال از هدررفتن گرمای محیط داخلی جلوگیری می کند .

ویژگی های مهم بهترین عایق حرارتی 

  • مقاومت در برابر حرارت را برای جلوگیری از هدررفتن انرژی داشته باشد
  • در برابر عوامل میکروبی و قارچی از مقاومت خوبی برخوردار باشد
  • دربرابر عوامل خارجی واکنش ندهد واز لحاظ شیمیایی خنثی باشد
  • در برابر فشار و حرارت از مقاومت خوبی برخوردار باشد
  • در برابر حرارت و گرمای زیاد چروک نشود
  • مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش
  • چگالی مناسبی داشته باشد
  • عمر مفیدی داشته باشد

بهترین عایق حرارتی

تقسیم بندی بهترین عایق حرارتی در ساختمان

عایق های حرارتی که در ساختمان ها معمولا استفاده می شوند به دو دسته معدنی و پلیمری تقسیم می شوند که در اینجا توضیح مختصری راجع به هرکدام از آن ها خواهیم داد :

عایق پلیمری

مقاومت این دسته از عایق های حرارتی به نسبت عایق های معدنی کم تر بوده ولی در برابر رطوبت از مقاومت خوبی برخوردار هستند . مقاومت آن ها در برابر حرارت 100 تا 200 درجه سانتیگراد بوده و در آن ها از مواد ضد آتش زا استفاده می شود . از این نوع عایق ها به دلیل انعطاف ناپذیر بودنشان معمولا درعایق کاری بدون سازه استفاده می شود . عایق های یونولیتی جزء این گروه از عایق ها می باشند.

عایق معدنی

مقاومت این دسته از عایق ها به نسبت عایق های پلیمری بسیار بالاست . محدوده ی دمایی این عایق ها بین 400 تا 700 درجه سانتیگراد بوده و در برابر آتش مقاومت خیلی خوبی دارند . پشم سنگ و پشم شیشه جزء این دسته از عایق های حرارتی محسوب می شوند . معمولا از این نوع عایق ها در ساختمان ها به روش عایق کاری بدون سازه استفاده می کنند ، به دلیل آن که از انعطاف خوبی برخوردار نبوده و هم چنین برای عایق رطوبت از لایه های رطوبتی درعایق کاری آن ها استفاده می شود .

درانتخاب بهترین عایق حرارتی چه نکاتی را باید درنظر گرفت

مهم ترین نکته ای که باید در رابطه با انتخاب عایق های حرارتی درنظر بگیریم ، ویژگی های خاص عایق می باشد . چنان چه برای ساختمان عایق خوبی انتخاب شود دیگر نگرانی برای اتلاف انرژی در فصل های سرد و گرم سال نخواهید داشت و در هزینه های مربوط به مصرف انرژی صرفه جویی خوبی خواهید داشت .

عایق های حرارتی معمولا به صورت تخته ای و رولی و آجری د ربازار موجود هستند . بعضی از آن ها عایق مقاوم حرارتی و بعضی دیگر مقاوم حرارت و صوتی بوده ، انتخاب بهترین عایق حرارتی برای عایق کاری ساختمان امری مهم محسوب می شود که باید با توجه و حساسیت بالا صورت گیرد.

 بهترین عایق حرارتی دیوار

یکی از بهترین انتخاب ها برای عایق کاری دیوارها استفاده از عایق الاستومری می باشد . از این عایق ها معمولا برای عایق کاری انواع لوله ها و دیوار وداکت اسپلیت ها استفاده می کنند . از لحاظ کیفیت و قیمت مقرون به صرفه بوده و از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است . هم چنین مقاومت بالایی دربرابر گرما و سرما را دارد . یکی از کاربردهای بهینه از این عایق به عنوان عایق صدا در پمپ های خانگی می باشد ، عایق صوتی خوبی برای کاهش صدای آب داخل پمپ های خانگی است .

توصیه هایی برای عایق کاری دیوار ساختمان

دیوارهای ساختمان  راهم از داخل و هم از خارج می توان عایق بندی کرد . درعایق کاری خارج دیوارها معمولا با گرم شدن داخل ساختمان گرما داخل دیوارها باقی می ماند و درصورتی که محیط داخلی ساختمان سرد شود، گرمای دیوارها داخل ساختمان را گرم می کند .از این روش برای ساختمان های مسکونی بیشتر اشتفاده می شود اما در روش عایق کاری داخل دیوارها که معمولا برای ساختمان های اداری انجام می دهند ، گرمای داخل ساختمان باعث گرم شدن دیوارها نمی شود و تغییرات دمای ساختمان در این روش بالاست . بهتر است در این ساختمان ها از دستگاه های کنترل دما استفاده گردد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
3.6 7 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments