آدرس: تهران، اتوبان آزادگان، خیابان عرفان

(شرکت بازرگانی - تولیدی ایران پارس)

09123100775

روش اجرای عایق صوتی دیوار مشترک

2018,12,05

امروزه در صنعت ساختمان سازی در بسیاری از ساختمان های درحال ساخت و یا ساخته شده برای کم کردن هزینه ها و سود بالاتر از عایق صوتی دیوار مشترک استاندارد استفاده نمی شود . همین امر باعث شده که صدا به راحتی از دیوار عبور کند و آرامش را از ساکنین ساختمان بگیرد .موضوع مهم استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک نباید به هیچ عنوان فراموش شود و در ساختمان هایی که تعداد واحدها زیاد است استفاده از عایق های صوتی امری ضروری است .

عایق صوتی دیوار مشترک استاندارد

در مناطق شهری و آپارتمان های مسکونی به دلیل نزدیک شدن محل زندگی افراد به یکدیگر میزان آلودگی صوتی رو به افزایش بوده و به مرور برای ساکنین مشکلات بزرگی را ایجاد می کند . در پروزه های ساختمانی با تعداد واحد بالا برای جلوگیری از این مشکل باید از عایق صوتی دیوار مشترک استاندارد استفاده کنند . عایق صوتی باید به گونه ای باشد که از عبور صدا بین دو واحد جلوگیری کند و به عنوان تیغه جداکننده عایق صوتی مناسب در دیوار عمل کند . ضخامت مناسب عایق صوتی استفاده شده در بین دیوارها 7 الی 15 میلی متر می باشد .

جهت خرید عایق های صوتی مناسب می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید . ایران پارش عرضه کننده عایق صوتی دیوار مشترک در سراسر ایران می باشد . جهت سفارش و خرید پشم سنگ و عایق های پشم شیشه با بهترین قیمت و کیفیت مناسب می توانید با شرکت ایران پارس و نمایندگی های فعال آن در سراسر ایران در تماس باشید .

عایق صوتی دیوار مشترک

تاثیر استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک

اکثر افراد بر این باور هستند که عایق صوتی و حرارتی باید از دانسیته و تراکم بالایی برخوردار باشد تا به عنوان عایق صوتی دیوار مشترک استاندارد باشد اما این گونه نیست که تراکم بالا به عایق بودن محصول کمک کند . روش اجرای صحیح در به کار بردن عایق صوتی دیوار مشترک نقش بسیار مهمی در عایق کاری ساختمان ایفا می کند که پیمانکاران در اجرای پروژه های ساختمانی باید به این مقوله توجه خاصی داشته باشند .روش صحیح اجرای عایق کاری صوتی در دیوارها به این صورت است که در حین ساخت باید از دو تیغه جدا کننده با ایجاد فضا در بین آن ها استفاده شود و بین آن دو تیغه پل ارتباطی قرار نگیرد و بعد از ساخت آن از هر طرف عایقکاری دیوارها انجام شود . فضای بین تیغه ها باعث می شود صوت در فضای خالی بین دیوار محبوس شود و به دیوار دیگر منتقل نشود .

برخی از پروژه های در حال ساخت از بلوک های بتنی برای مثبت جلوه دادن تیغه جداکننده استفاده می کنند تا خریدار فکر کند که دیوارها به خوبی عایق کاری شده اند اما بلوک های بتنی نمی توانند عایق صوتی خوبی برای دیوارهای مشترک باشند و حتی این نکته وجود دارد که هرچه مصالح سخت باشند میزان تشدید صوت افزایش پیدا می کند .

بهترین عایق صوتی دیوار مشترک

طبق تحقیقات انجام شده بهترین عایق صوتی دیوار مشترک استفاده از عایق های حرارتی و صوتی پشم سنگ و پشم شیشه بوده و از مهم ترین ویژگی های عایق های پشم شیشه می توان به جلوگیری از هدر رفتن انرژی در فصل های مختلف سال اشاره کرد . هم چنین عایق های صوتی دیوار مشترک از عبور صداهای ناخوشایند از یک واحد به واحد دیگر جلوگیری می کند .عایق حرارتی و صوتی پشم سنگ سازگار با محیط زیست بوده و کم ترین آسیب را به محیط وارد می کنند .با استفاده از عایق صوتی دیوار مشترک می توانید آرامش را به خانه هایتان هدیه کنید .

ویژگی های عایق صوتی دیوار مشترک

مقاومت در برابر فشار و تغییرات دمایی را داشته باشد و از هدر رفتن انرژی در فصول مختلف جلوگیری کند . در برابر عوامل بیماری و میکروبی و قلرچی مقاومت خوبی داشته باشد .عمر مفید داشته باشد و سازگار با محیط زیست باشد و کمترین آسیب را به محیط پیرامون ما وارد کند . عایق های صوتی دیوار مشترک راهی مطمئن برای جلوگیری از انتقال صدا به بیرون و صرفه جویی در مصرف انرژی محسوب می شود .

شرکت ایران پارس عرضه کننده انواع عایق های صوتی و حرارتی می باشد که سازگار با محیط زیست بوده و از هدر رفت انرژی در ساختمان های مسکونی جلوگیری می کند . جهت ارتباط با کارشناسان متخصص ما در زمینه عایقکاری ساختمان ها می توانید با شماره های تماس موجود در وبسایت ما تماس حاصل نمایید .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments