از پشم سنگ تخته ای برای عایقکاری صدا ، حرارت و دیوار مشترک واحدهای مسکونی مجاور ، انواع سقف و اتاق های شیروانی و هم چنین ایمنی آتش در ساختمان ها استفاده می شود . ما در این مقاله سعی می کنیم به مشخصات کلی و نحوه اجرای پشم سنگ تخته ای بپردازیم، همراه ما باشید .

پشم سنگ تخته ای

مشخصات پشم سنگ تخته ای

پشم سنگ تخته ای یکی از عایق های حرارتی مناسب و پرکاربرد در زمینه ساختمان سازی محسوب می شود . به طور کلی عایق های حرارتی پشم سنگ تخته ای از فشرده سازی پشم سنگ دارای رزین به صورت تخته نیمه سخت و سخت توسط پرس های سنگین تولید می شوند .علت اصلی پرکاربرد بودن عایق های صوتی و حرارتی تخته ای می توان به استحکام و دانسیته بالای آن ها اشاره کرد .از این نوع پشم شیشه برای عایق کاری ساختمان ، استودیو های صدا ، دیوار و سقف سالن های کنفرانس و .. استفاده می شود .

به طور کلی عایق های پشم سنگ به دو روش موجب کاهش صدا در محیط می شوند ، در اجزای سازه با کاهش انتقال صدا و هم چنین با جذب صدا موجب کاهش صدا در فضای مورد نظر می شوند . عایق های پشم سنگ به دلیل بازدهی بالا در کاهش و جذب اصوات مختلف در فرودگاه ، استودیوهای صدابرداری ، ایستگاه های مترو کاربرد دارند .

عایق پشم سنگ تخته ای به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و آتش سوزی در جهان به عنوان حفاظ در برابر حرارت و آتش شناخته می شود . از مهم ترین مشخصات عایق های پشم شیشه مقاومت در برابر حرارت بوده ، زیرا نمی سوزد و می توان از آن به عنوان ماده ای محافظ در برابر حرارت بالا و محافظت در برابر آتش سوزی های مهیب استفاده کرد .ایمنی خوبی در برابر رشد انواع آفت و باکتری ، قارچ و حشرات موذی دارند و یکی از بی ضررترین انواع عایق های حرارتی محسوب می شوند که با محیط زیست سازگاری مناسبی دارند .

کاربردهای پشم سنگ تخته ای

از عایق پشم سنگ تخته ای برای عایق کاری در صنایع مختلف چون ساختمان سازی و .. به عنوان عایق حرارتی و عایق صدا استفاده می شود .کاربرد مهم پشم سنگ تخته ای عاقکاری دیوار و سقف ساختمان ها می باشد .ضخامت عایق های صوتی 2 الی 10 سانتی متر می باشد و در دانسیته های بالا عرضه می شود . توصیه کارشناسان ایران پارس به افرادی که دنبال عایق های حرارتی و صوتی مرغوب هستند ، این است که از عایق های صوتی و حرارتی با ضخامت و دانسیته مناسب استفاده کنند.

از این نوع عایق های صوتی در کف زمین برای عایقکاری حرارتی ، صدای کف استفاده می شود و عایق پشم سنگ تخته ای قابلیت این را دارد که انواع تجهیزات ارتعاش صدا را به طور کامل خنثی کند و تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی را که دارای دمای بالا می باشند به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی و آتش سوزی های مهیب عایق کاری می کنند . معمولا پشم سنگ را براساس ضخامت و تراکم قیمت گذاری می کنند . برای اطلاع از قیمت انواع عایق های حرارتی ، صوتی می توانید به وبسایت ایران پارس مراجعه فرمایید و یا با شماره تلفن های موجود جهت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید .

نصب آسان و راحت ، کاهش صدا و جذب بالای انواع صداهای موجود در محیط ، سبک و ایمنی و استحکام بالا ، با دوام و بدون بو ، قابلیت تحمل دما و حرارت بالا ، مقاومت در برابر انواع مواد اسیدی ، بازی و نمک ها ، مقاومت در برابر عوامل جوی ، اشعه های ماوراء خورشیدی و رطوبت همگی از مشخصه های بارز عایق های حرارتی و صوتی پشم سنگ هستند . یکی از بزرگترین مشکلات انواع سازه ها رطوبت می باشد که در مواردی خسارت های جبران ناپذیری را به ساختمان وارد خواهد کرد .

یکی از راهکارهای مناسب مقابله با نفوذ رطوبت به داخل سازه، عایق کاری ساختمان می باشد . عایق کاری ساختمان علاوه بر کاهش نفوذ صدا و رطوبت به داخل ساختمان ، نقش مهم و اساسی در زمینه صرفه جویی در انرژی دارد .عایق های حرارتی و صوتی علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی در زمینه رطوبت ، حرارت ، صوت نقش مهمی را ایفا می کنند . برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد قیمت و خرید انواع عایق های حرارتی و صوتی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =